Odmładzamy nogi

Piękne, powabne i zgrabne nogi to nieodzowny element kobiecego piękna, na który zwróci uwagę każdy mężczyzna. Chcąc pochwalić się ich młodym i atrakcyjnym wyglądem w sezonie letnim należy już zacząć działania, które odejmą im lat i sprawią, że staną się źródłem samozadowolenia. Siedzący tryb pracy, a także brak aktywności fizycznej to najwięksi wrogowie pięknych nóg. Przebywanie przez długi czas w jednej pozycji, w tym także stojącej, prowadzi to powstawania problemów związanych z krążeniem krwi. Skutkiem tego mogą być takie objawy jak obrzęki czy występowanie „pajączków” naczyniowych. Chcąc się ustrzec niepotrzebnych, mało estetycznych zmian na skórze nóg, należy przede wszystkim zadbać o zwiększenie aktywności fizycznej. Nawet w trakcie pracy trzeba starać się napinać mięśnie łydek, wspinać się na palce i pięty, a także jak najwięcej kręcić stopą i często się przechadzać. Dzięki temu, krążenie krwi w nogach będzie przebiegało prawidłowo, co przyczyni się do poprawy ich wyglądu. Ruch i aktywność fizyczna to podstawa zdrowego i powabnego wyglądu nóg.  Chcąc móc chwalić się swoimi nogami trzeba zamienić samochód na rower, windę na schody, a przesiadywanie przed telewizorem na spacer lub basen.

Dla przyspieszenia procesu odmładzania należy udać się na siłownię lub wykonywać w domu zestawy ćwiczeń przeznaczonych na dolne partie ciała. Aktywności fizycznej musi jednak towarzyszyć odpowiednia dieta. Nie jest żadną tajemnicą, że piękne nogi to przede wszystkim zgrabne nogi, zatem zrzucenie kilku zbędnych kilogramów sprawi, że krótka sukienka na nowo stanie się tą ulubioną. Co więcej, dieta powinna być bogata w składniki, które nawilżą skórę nóg od środka. Najlepsze go tego celu są kwasy OMEGA3, których najwięcej można znaleźć w rybach i owocach morza. Oczywistym jest także konieczność porzucenia wszelkich używek. Nasze nogi nie lubią wysokich temperatur, niewygodnych butów oraz zbyt ciasnej bielizny. To podstawowa zasada, której znajomość pozwoli na uniknięcie wielu problemów. Koniecznie trzeba  również zrezygnować z solarium i gorących kąpieli. Zamiast tego zaleca się stosowanie delikatnych kremów brązujących lub oszczędnego opalania z odpowiednią warstwą filtrów. Natomiast zamiast gorących kąpieli, na nogi należy stosować prysznice z silnym strumieniem wody, której temperatura jest naprzemiennie zmieniana. Dodatkowo, chcąc dać odpocząć stopom, wskazane jest, by wieczorami trzymać je w chłodnej wodzie, w której rozpuszczone są nawilżające olejki.

Obok ćwiczeń i diety nie należy zapominać o zabiegach kosmetycznych, których wpływ na estetykę nóg jest najszybciej widoczny. Prawidłowy dobór kosmetyków oraz właściwie wykonywane czynności dadzą pozytywne efekty. Depilacja to najczęściej wykonywany zabieg kosmetyczny nóg. Należy pamiętać, by nie przeprowadzać go na szybko. Depilację skóry nóg najlepiej wykonywać po kąpieli, kiedy zarówno skóra, jak i włoski są zmiękczone. Wykonanie jej bez uprzedniego, właściwego przygotowania usuwanie owłosienia z nóg może doprowadzić do niepotrzebnych uszkodzeń naskórka i podrażnień skóry. Chcąc zachwycać wiecznie młodymi nogami, trzeba zadbać o ich prawidłowe nawilżenie. Od wewnątrz dzieje się to dzięki właściwej diecie, natomiast zewnętrzną warstwę skóry nóg należy regularnie nawilżać odpowiednimi kremami i balsamami. Dobrze jest wyrobić sobie wręcz nawyk codziennego wcierania odpowiedniego specyfiku.

Zastosowanie tych kilku porad pozwoli na nowo cieszyć się z młodych i pięknych nóg, które będą zarówno budziły podziw, jak i wpływały na poprawę kondycji całego organizmu.

Zobacz także

Bądź na bieżąco

Masz pytania - skontaktuj się