Zadbaj o swoje nogi na lato

Lato to okres, w którym nogi znajdują się w centrum uwagi. Krótkie spodenki czy zwiewne sukienki sprawiają, że są niemal cały czas są one wystawione na widok publiczny. Aby móc dumnie prezentować swoje nogi, należy zastosować kilku podstawowych reguł.

Siedzący tryb życia nie sprzyja zachowaniu estetyki nóg, gdyż może stanowić jedną z przyczyn rozwoju przewlekłej niewydolności żylnej, objawiającej się na początku „pajączkami naczyniowymi”, a w późniejszych stadiach – żylakami. By utrzymać nogi we właściwej formie, konieczne jest zwiększenie aktywności fizycznej oraz zmiana wielu przyzwyczajeń. Schody zamiast windy, rower zamiast samochodu i spacer zamiast siedzenia przed telewizorem to pierwszy krok do tego, by zauważyć poprawę wyglądu nóg.

Dla osób, które większą część dnia spędzają na siedząco, wskazane jest, by masować łydki, wykonywać okrężne ruchy stopą oraz napinać mięśnie nóg. Co więcej, należy kontrolować to, w jakiej pozycji się siedzi i nie zakładać nogi na nogę. Dzięki temu krążenie krwi ulegnie poprawie i tym samym wyeliminowane zostaną negatywne skutki długotrwałego przebywania w jednej pozycji.

Nogi nie lubią gorąca. Dlatego, by móc wystawić je na promienie letniego słońca, konieczne jest traktowanie ich zimnym prysznicem o silnym strumieniu wody. Dodatkowo, by pozbyć się uczucia ciężkich nóg, dobrze jest zaopatrzyć się preparat przeznaczony do wmasowania w skórę  nóg, zawierający składniki redukujące obrzęki i wzmacniające naczynia krwionośne.

Peeling oraz masaże nóg wykonywane specjalną rękawicą, szczotką lub gąbką sizalową przynoszą bardzo wiele korzyści - od tak oczywistych kwestii, jak gładkie nogi, przez oczyszczenie skóry, aż po prawidłowe ukrwienie. Dzięki regularnemu stosowaniu tego zabiegu możliwe jest nadanie skórze nóg gładkości oraz uniknięcie cellulitu.
W celu zapewnienia estetycznego wyglądu nóg, obok zabiegów poprawiających kondycję naczyń krwionośnych, nie można zapominać także o pielęgnacji skóry, czyli odpowiedniej depilacja, regularnym nawilżaniu, a czasem także stosowaniu kosmetyków brązujących. Włączenie do codziennej rutyny powyższych zasad sprawi, że nogi będą latem piękne, zdrowe i zadbane.

Zobacz także

Bądź na bieżąco

Masz pytania - skontaktuj się